چاپ        ارسال به دوست

تغییرات تازه درتصمیم سازی صنعت سیمان به روایت مدیرعامل سیمان تامین/حذف دلالان و اصلاح قیمت سیمان برای رونق تولید ملی

تغییرات تازه درتصمیم سازی صنعت سیمان به روایت مدیرعامل سیمان تامین/حذف دلالان و اصلاح قیمت سیمان برای رونق تولید ملی

🔵🔵 تغییرات تازه درتصمیم سازی صنعت سیمان به روایت مدیرعامل سیمان تامین/حذف دلالان و اصلاح قیمت سیمان برای رونق تولید ملی

💠قیمت گذاری و مسئولیت مدیریت بازار سیمان با هدایت فعالان واقعی صنعت  اصلاح و حذف واسطه ها از مسیر صادرات سیمان به زودی کلید خواهد خورد.

✍️به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین شستا:

👤رضا جمارانیان مدیرعامل سیمان تامین با بیان این خبر، جزئیاتی از نشست اختصاصی درباره صنعت سیمان با وزیر صنعت، معدن و تجارت را ارائه کرد. او با اشاره به نتایج این جلسه گفت: 

🔹در ديدار اعضاي هيات مديره انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان با رضا رحمانی وزیر صمت، دو  تصمیم مبارک برای رونق تولید ملی در حوزه صنعت سیمان  اتخاذ شد که به زودی با ابلاغ وزیر صمت نهایی می‌شود.

➕او افزود: با ابلاغ وزیر صمت قیمت گذاری و تنظیم بازار و مسئولیت‌های این حوزه به دست فعالان واقعی این صنعت انجام خواهد شد و در سویی دیگر هم به واسطه نامه‌ای که وزیر  به گمرک ارسال خواهند کرد،  واسطه ها از مسیر صادرات و تخریب منافع رونق تولید کشور در بخش سیمان برداشته خواهند شد.

🔹وی در تشریح جزييات این رویداد توضیح داد: هيات مديره انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان متشکل از منتخبين توليد كنندگان صنعت سیمان در بخش های مختلف دولتی و خصوصی هستند و در عمل این انجمن  شامل نظرات همه فعالان صنعت سیمان کشور است  و با رای گیری و تصمیم سازی جمعی این حوزه  امورات به سمت جلو در حال حرکت است.

➕وی ادامه داد: با توجه به وضعیت نا مناسب کنونی بازار سیمان و خالی ماندن ظرفیت تولید  و تاکیدات ویژه مبنی بر توجه به رونق تولید ملی، صنعت سیمان یک بازار بالقوه برای اتکا به توان داخلی است و بر همین تفکر، هیات مدیره درخواستی برای جلسه حضوری با وزیر صمت ارائه داد تا بخشی از مشکلات با همفکری حل شود.

⬅️ اصلاح قیمت سیمان

👤مدیرعامل سیمان تامین با اشاره به اهمیت موضوع قیمت سیمان و پایین نگاه داشتن اجباری قیمت‌ در سال‌های اخیر گفت: 

🔹مشکل بزرگ صنعت سیمان در حال حاضر آن است که عرضه بیش از تقاضا است و شرکت ها در حال رقابت منفی هستند و بر همین اساس مقرر است تا با تصمیم فعالان این صنعت، روشی مناسب اتخاذ شود که بازار و نظم آن بر هم نخورد اما در عین حال رونق تولید هم فراهم شود.

➕وی خاطر نشان کرد: قیمت سیمان در مقایسه با تورم و سایر اقلام تولیدی در مظلومیت ویژه ای قرار داشته و قیمت گذاری در این بخش با موانعی روبرو بوده است؛ حال آنکه در این حوزه دو گزارش تهیه شده  که نشان می‌دهد قیمت سیمان باید ارتقا یابد.

➕وی تاکید کرد: گزارش مرکز پژوهش های مجلس و  گزارش موسسه حسابرسی مفید راهبر که در ایام اخیر تهیه شده بر همین موضوع  تاکید دارد که بر افزایش قیمت سیمان یک امر ضروری برای سرپانگاه داشتن تولید و اشتغال این صنعت است.

➕او تصریح کرد: گزارش های فنی بر اساس نرخ تورم و با ۵ روش علمی نشان داده که قیمت سیمان باید تغییر کند، بر همین پایه این موضوعات به اطلاع وزیر صنعت رسانده شد و از محاسن این جلسه بود که وزیر صمت با بررسی نکات بر این موضوع تاکیدکردند که اختیارات را به همراه مسئولیت ها به انجمن اعطا خواهند کرد تا به زودی این موضوع ابلاغ  و اجرایی شود. 

⬅️ حذف دلالان با نامه به گمرک

👤جمارانیان در خصوص موضوع دوم این نشست مهم هم گفت: 

🔹موضوع دوم بحث دلالی درصنعت سیمان است که  طی این جلسه مطرح شد و مقرر شد تا وزیر صنعت همانطور که در حوزه فولاد این اقدام را انجام دادند و موفق هم بود، نسبت به حذف دلالان از بازارسیمان و صادرات آن اقدام عملی داشته باشند.

➕وی افزود: به گفته وزیر صمت مقرر است تا نامه ای در ماه جاری به گمرک (از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت) ارسال شود تا  نسبت به ممنوعیت صادرات سیمان از سوی افراد غیر توليدكنندگان برقرار شود و تنها کارخانه ها مجاز به صادرات شوند.

🔹او در خصوص زمانبندی اجرای این دو تصمیم هم تاکید کرد: به نظر می ‌رسد با همراهی وزیر محترم صمت به زودی و در کمتر از یکماه آینده این اقدامات اجرایی شود.

منبع:

🌎 #شستا_رسانه 👇👇

📡 @ShastaMedia


١١:٥٧ - سه شنبه ٧ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٢٥    /    تعداد نمایش : ١٧٨خروج